Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk yüksek teknoloji şirketi, ‘Yılın Girişimcisi Ödülü’nü aldı

İSTANBUL, (DHA) – San

İSTANBUL, (DHA) – San Fransisco merkezli Türk girişimcilerin kurduğu 5.nesil IoT yüksek teknoloji çözümleri geliştiren Mimiq, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ekonomik kalkınmanın sürdürülmesine katkı sağlayan şirketleri teşvik etmek üzere verilen I AmChamPion Awards kapsamında ‘Yılın Girişimcisi Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret ve yatırımlarda önemli roller üstlenen şirketleri teşvik etmek üzere AmCham tarafından ilk kez 2019 yılında hayata geçirilen ve bu yıl beşinci kez düzenlenen ‘I AmChamPion Ödülleri’ sahiplerini buldu. Yılın girişimcisi ödülü, takip, güvenlik ve yeni nesil ağ altyapısı ürünleri sunan 5. nesil IoT yüksek teknoloji çözümleri sunan Mimiq Teknoloji A.Ş.’nin oldu.

İstanbul’da, Türkiye-ABD İş Zirvesi sonrası düzenlenen törende ödülü Mimiq Partnerleri Ekrem Özcan, Serdar Serttop, Cem Gençtürk ve Burak Yalçınkaya aldı. Törende konuşan Ekrem Özcan, “Merkezi San Fransisco’da bulunan, Türkiye’de ise İstanbul, Yeşilköy’deki serbest bölgede faaliyet gösteren bir girişimiz. 2022 yılı ciromuz 18 milyon dolardı. Son iki yılda 30 milyon dolar ticaret hacmi oluşturduk. Mimiq olarak, çeşitli yüksek teknolojik yenilikler, Ar-Ge çalışmaları, bileşen tedariki, küresel pazar genişletme, hukuki ve finansal altyapı geliştirme ve daha pek çok alanda Amerikalı ve Avrupalı şirketlerle iş birliği yapıyoruz” dedi.

Yeni ağ teknolojilerinden LoRaWAN özelinde dünyadaki sayılı öncü şirketten biri olduklarının altını çizen Özcan, “Küresel çapta, ağa bağlı cihazların birbirleriyle haberleşmesini sağlayan 30 binden fazla gateway’e sahibiz. Şimdi de 2 IoT ürünümüzle daha pazardayız. Özellikle tedarik zinciri ve lojistik sektöründe sim kartsız takip cihazımız Mimiq Track oldukça ilgi görüyor. Konteynerden soğuk zincir ve değerli eşya takibine ve personel yönetimine kadar, kredi kartı boyutundaki cihazımızla ülkeler arasındaki sınırları kaldırıyoruz” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE VE AMERİKA’DAKİ YETKİLİLERE TEŞEKKÜR

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın serbest bölgelerle teknokentler için hayata geçirdiği teşviklerinden faydalandıklarını söyleyen Özcan, “Bu önemli desteklerle yüksek teknoloji geliştirip dünya çapında yaygınlaştırabiliyoruz. Bu açıdan teşekkürlerimizi iletiyorum” diye konuştu.

ABD’de de serbest, hızlı, güvenilir ticaret altyapısı sağlayan, teknoloji gelişiminde açık paylaşım ortamı sunan ve ekosistemi geliştirmeye devam eden yetkililere kurumu adına teşekkürlerini sunan Özcan, “Ayrıca bugüne kadarki desteklerinden dolayı KOSGEB Başkanımız Serdar İbrahimcioğlu’na, TOSB İnovasyon Merkezine ve TOSB Yönetim Kurulu Üyelerimize, Orhan Göksal ve Kenan Çolpan’a özel teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.