Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sultangazi Belediyesi ilkokul öğrencilerine RitimUS üyeliği hediye ediyor

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi,

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi, ilçedeki tüm ilkokul öğrencilerine, boş zamanlarını verimli kullanabilmesi, eğlenirken kendini geliştirmesi adına dijital uygulama olan RitimUS üyeliği hediye ediyor. Bugün Yunus Emre İlkokuluna gelerek öğrencilere RitimUS uygulamasının üyelik kodunun bulunduğu zarfları dağıtan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Çocuklarımızın eğitimini güçlendirmek ve güvenli alanlarla oyun oynarken hem derslerine hazırlanmalarını hem de oyunun zevkine varmaları için güzel bir iş yapıyoruz” dedi.

Sultangazi Belediyesi, ilçedeki ilkokullarda eğitim gören 45 bin ögrenciye; eğitsel zeka gelişim oyunu olan RitimUS uygulamasının bir yıllık Premium üyeliğini hediye ediyor. İçerisinde 90 zeka oyunu barındıran uygulama ile öğrenciler hem eğlenecek hem de öğrenecek.

“BÜTÜN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE DAĞITIYORUZ”

Yunus Emre İlkokuluna gelerek öğrencilere RitimUS uygulamasının üyelik kodunun bulunduğu zarfları dağıtan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Bugün bizim yine mutlu günlerimizden birisi çünkü çocuklarımızla birlikteyiz ve çocuklarımıza çok güzel bir hediye vereceğiz, bu bizi çok daha mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimini güçlendirmek ve güvenli alanlarla oyun oynarken hem derslerine hazırlanmalarını hem de oyunun zevkine varmaları için güzel bir iş yapıyoruz. Sultangazi’de çocuklarımızı çok düşünüyoruz. Bugün de RitumUS adı altında bir oyun platformunu 45 bin öğrencimize, bütün ilkokul öğrencilerine dağıtıyoruz. RitimUS zekayı geliştiren ve çocukları oyun içerisinde tutarak oyunla birlikte hayatlarını daha da güzelleştirebilecekleri, oyun oynarken hem manevi değerleri hissedebilecekleri hem de derslerini bir şekilde görebilecekleri bir platform. Bu güvenli bir alan onu ifade etmiş olalım. Güvenli alan içerisinde çocukların sürekli olarak oyun başında da durmasını istemiyoruz dolayısıyla sınırlı alan getiriyoruz. Çocuklarımız ancak 40 dakika boyunca oyun alanı içerisinde kalabilecekler ve bu 40 dakika içerisinde istenmeyen hiçbir reklamla karşılaşmayacaklar. Bu oyunları oynarken hediyeler kazanacaklar. Farklı farklı etaplarda farklı işlerle karşılaşacaklar. Esasında birbirleriyle de yarışan bir durumla karşı karşıya olmuş olacaklar. Biz Sultangazi’de gençliğin ve çocukların çok daha iyi olması ve çok daha eğitimli olması için çok gayret gösteriyoruz” dedi.

“VELİLERİMİZİN TAKİP EDEBİLECEĞİ BİR PLATFORM”

Oyun platformunun içerisinde 90 oyun olduğunu ifade eden Dursun, “Bu 90 oyunla çocuklarımızın süreç içerisinde çok daha geliştiğini hep beraber izleyeceğiz. Öncelikle bu işi yaparken Milli Eğitim Bakanlığımızla, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ve okullarımızla bunun çocuklar için uygun bir oyun platformu olup olmadığını teyit ettik. Uygun olduğunu düşündükten ve onların pedagojik olarak çok daha iyi gelişecekleri yönünde kanaatimiz oluştuktan sonra sürece başladık. Dolayısıyla bugün bu 45 bin oyunumuzu bütün ilkokul çocuklarına dağıtıyoruz. Hem öğrencilerimizin hem velilerimizin takip edebileceği bir platform ve süreç sonunda çocuklarının da gelişimini çok yakın izleyebilecekleri bir platform. Eğitim önemli, biz eğitime destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.