Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Kalkan-4’ operasyonlarında 37 ilde 4 bin 568 düzensiz göçmen yakalandı

Umutcan ÖREN/ ANKARA, (DHA)-

Umutcan ÖREN/ ANKARA, (DHA)- İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, 37 ilde düzenlenen ‘Kalkan-4’ operasyonlarında 4 bin 568 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 37 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik ‘Kalkan-4’ kod adlı operasyonlar düzenlendiğini belirtti. Buna göre; il emniyet müdürlükleri ve il jandarma komutanlıkları tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 4 bin 568 düzensiz göçmen yakalandı. 126 ayrı yere yapılan baskınlarda, 192 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bunlardan 41’i tutuklanırken, 7’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor.
Operasyonlara katılan ekipleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye kalkışan insan kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz. Bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Operasyonları koordine eden valilerimizi, operasyonları düzenleyen jandarmamızı ve polisimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI