Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İş Sanat’ta yeni yıl heyecanı

İSTANBUL, (DHA) – İş

İSTANBUL, (DHA) – İş Sanat, yeni yıla dünyaca ünlü isimlerin konserleri, dinletiler, YouTube’a özel etkinlikler ve çarpıcı sergilerle başlıyor. Biletleri aylar öncesinden tükenen Viyana Gala konseriyle yeni yıla merhaba diyecek olan İş Sanat, ocak ayında yaşayan efsane Kronos Quartet’i de sahnesinde ağırlayacak. Etkinlikleri İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.  

İş Sanat, sanatseverleri 5 Ocak Cuma, English Chamber Orchestra ile ‘Viyana Gala’ konserine davet ediyor. Soprano Corinne Cowling’in solist olarak yer alacağı konser, müzik ve dansı bir araya getiren Viyana valsleri ve polkalarla seyircisine rengârenk bir gece yaşatacak.

KRONOS QUARTET 50’İNCİ YAŞINI KUTLUYOR

Kronos Quartet, bir araya gelişlerinin 50’inci yılını kutladıkları dünya turnesi kapsamında 16 Ocak Salı, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiyle buluşacak. David Harrington (keman), John Sherba (viyola), Hank Dutt (viyola) ve Paul Wiancko’dan (çello) oluşan Kronos Quartet, Darren Aronofsky’nin Oscar ödüllü ‘Requiem For A Dream’ filminin müziği başta olmak üzere birçok filmin müziğiyle adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Parlak ve uzun kariyerlerinde kendileri için bestelenmiş binden fazla eser olan efsane topluluk, dönem müziklerinden, yirminci yüzyıl müziklerine uzanan geniş bir repertuvarın da sahibi.

BAHAR AYLARININ KONSER BİLETLERİ BİLETİX’TE

Bahar konserlerinin biletleri de satışa sunuldu. Şubat ayında Wiener Concert-Verein ve kemancı Timothy Chooi, mart ayında KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve piyanist Rüya Taner, nisan ayında Anima Musicae Chamber Orchestra ve Gwendolyn Masin konserlerinin biletleri Biletix’te. 

16 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda keman virtüözü Aleksey Igudesman’ın İş Sanat için hazırladığı Beethoven ve Daha Fazlası başlıklı sürprizlerle dolu konseri de olacak. Biletler Maximum Kart sahiplerine yüzde 10 indirimle satılacak. Konserlerde öğrenci ve 65 yaş üzeri izleyiciler için 20 TL’den satışa sunulacak bir kontenjan da ayrıldı. Sezonun biletleri tüm Biletix gişelerinden ve İş Kuleleri Salonu ana gişeden, öğrenci ve 65 yaş üzeri biletler ise sadece İş Kuleleri ana gişeden temin edilebilecek.

AHMET MUHİP DIRANAS’IN ŞİİRLERİ YENİDEN İŞ SANAT’TA

Ahmet Muhip Dıranas’ın şiirlerinin yer aldığı ‘Aşklar Uçup Gitmiş Olmalı Bir Yazla’ başlıklı dinleti bir park dekorunda, piyano eşliğinde, ilk sahnelenişinden yirmi iki yıl sonra İş Sanat seyircisiyle yeniden buluşuyor. Birçok filme ve tiyatro oyununa ilham olan, insanın evren ve doğa karşısındaki bireysel durumlarını, duygularını lirik bir biçimde dizelerine aktaran Dıranas’ın şiirlerini Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Serdar Yalçın’ın müzik direktörlüğünü üstlendiği ve Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinletiler aynı zamanda İş Sanat’ın YouTube kanalından da yayınlanacak. Ücretsiz etkinliğe katılım biletix üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Kariyerlerinin başındaki müzisyenlere sahne deneyimi sunarak destek olmak amacıyla sürdürülen Parlayan Yıldızlar konserleri 8 Ocak Pazartesi akşamı Metehan Köklü (şan), Ada Yalın Yücel (keman), 29 Ocak Pazartesi Levent Ege Çakmak (viyola) ve Belit Çiftçi (viyolonsel)  ile devam ediyor. Parlayan Yıldızlar seçmelerine bu sezon Türk sanat müziğinin genç yorumcuları da davet edilmişti. Parlayan Yıldızlar konserlerinde yer almaya hak kazanan Türk sanat müziğinin genç yeteneklerinde Uygar Efe Bektaş (şan) , Mehmet Berkan Geçgen (kamança), 15 Ocak Pazartesi akşamı İş Sanat sahnesinde olacak. Konserler saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda başlıyor.