Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Husilerin siyasi büro üyesi Bukhaiti: Ordumuzun operasyonları durmayacak

Vahdet AYAZ, (DHA)- Husiler

Vahdet AYAZ, (DHA)- Husiler ya da resmi adıyla Ensarullah’ın Siyasi Büro Üyesi Muhammed El Bukhaiti, “Amerika tüm dünyayı harekete geçirmeyi başarsa bile, askeri operasyonlarımız durmayacaktır” dedi.
Husilerin Siyasi Büro Üyesi El Bukhaiti, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Amerika tüm dünyayı harekete geçirmeyi başarsa bile, Gazze’deki soykırım suçları durmadıkça ve kuşatma altındaki nüfusa gıda, ilaç ve yakıt girmesine izin vermedikçe, bize neye mal olursa olsun, askeri operasyonlarımız durmayacaktır. Savaşımız ahlakidir ve yeryüzündeki mazlumları savunma sorumluluğunu terk etmeyeceğiz” dedi.
ABD Savunma Bakanlığı, Kızıldeniz’de ticari gemilere yönelik artan saldırılar nedeniyle birçok ülkenin katılımıyla ortak görev gücü oluşturulacağını duyurmuştu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Refah Muhafızları Operasyonu, tüm ülkeler için seyrüsefer özgürlüğünü sağlamak ve bölgesel güvenlik ve refahı güçlendirmek amacıyla, güney Kızıldeniz ve Aden Körfezi’ndeki güvenlik sorunlarını ortaklaşa ele almak üzere Birleşik Krallık, Bahreyn, Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Norveç, Seyşeller ve İspanya’yı içeren çok sayıda ülkeyi bir araya getiriyor” denilmişti.

FOTOĞRAFLI