Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hollanda merkezli yeni yatırım sermayesi şirketi, ilk yatırımını yaptı

İSTANBUL, (DHA) – Kısa

İSTANBUL, (DHA) – Kısa bir süre önce Hollanda’da kurulan ENA Venture Capital, ilk yatırımını blokzinciri tabanlı sadakat teknolojileri geliştiren girişimi Utilify’a yaptığını duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ENA Venture Capital Yönetici Ortağı Şefik Serdar, “Dünyayı değiştirme hedefiyle yeni nesil ileri teknolojileri inşa eden girişim ve iş fikirlerine odaklanmayı öngören bir yatırım felsefesiyle yola çıkan ENA VC, ilk yatırımını Türkiye’nin blokzinciri ve NFT alanında potansiyel vaat eden girişimlerinden Utilify’a yaptı” dedi.

Markaların blokzinciri ve NFT olanaklarını kullanarak kod gerektirmeyen sadakat programları oluşturmalarına yarayan bir hizmet olarak yazılım girişimi olan Utilify’ın Türkiye’de blokzinciri alanında başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğine dikkat çeken Serdar, “Utilify, müşterileri elde tutma maliyetinin arttığı ve kullanıcıların geleneksel sadakat programlarından farklı yaklaşımlar beklediği bir çağda, blokzinciri ve NFT teknolojilerini kullanarak müşteri etkileşimlerini dijital anılara dönüştürüyor. Girişim, ENA VC’nin geleceğin teknoloji altyapısını oluşturmak için çalışan iş fikirlerine yatırım yapma misyonuyla uyum sağlıyor” diye konuştu.

TÜRKİYE, AVRUPA VE KÖRFEZ ÜLKELERİNİ HEDEFLİYOR

Bulut bilişim, yapay zeka, makine öğrenmesi, blokzinciri ve siber güvenlik alanlarındaki girişimlere odaklanmayı hedeflediklerini dile getiren Serdar, “Farklı finansman aralıklarını kapsayan ön tohum turlarından Seri A’ya kadar uzanan bir yelpaze sunacağız. Ayrıca ortaklık kurduğumuz girişimlere yalnızca sermaye yerine, katma değer sağlayacak bilgi birikimimizi de aktaracağız. Bu sayede girişimlerin fikirlerini pazarda doğrulamalarını, pazar paylarını büyütmelerini ve doğru pazarlarda doğru kullanıcılara ulaşmalarını kolaylaştıracağız. Yatırım felsefemiz, dünyayı değiştirme hedefiyle yeni nesil ileri teknolojileri inşa eden kuruluşlara odaklanmak. Bu kuruluşları keşfetmek için de Türkiye, Avrupa ve Körfez pazarlarını önceliklendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“DÜNYAYI DEĞİŞTİRME MİSYONUMUZU PAYLAŞAN KURUCULARA YATIRIM YAPACAĞIZ”

Teknolojinin toplumun ilerlemesine yardımcı olma, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirme ve ekonomik büyümeyi destekleme konusunda kritik rol üstlendiğini vurgulayan Serdar, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Biz dünya çapında küresel operasyonları yönetmiş, iş dünyasının farklı kademelerinde uzun yıllar çalışmış uluslararası bir ekiple yola çıktık. ENA VC, dünyayı teknolojinin gücüyle değiştirmeyi görev edinmiş kurucularla ortaklık kurmayı önceliklendiriyor. Yatırımcılarımız ve portföyümüzdeki şirketler için, sadece maddi kazançların ötesine geçen, etik ve sürdürülebilir bir refah yolculuğunu destekliyor ve bu yolculukta onlara rehberlik ediyoruz.”