Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Havaş, Letonya’da yer hizmetleri lisansını yeniledi

İSTANBUL, (DHA) – TAV

İSTANBUL, (DHA) – TAV Havalimanları’nın iştiraki Havaş, Riga Uluslararası Havalimanı’ndaki yer hizmetleri lisansını yedi yıllığına yeniledi. 

Yer hizmetleri şirketi Havaş, Letonya’nın başkent havalimanı Riga’da lisansını 2031 yılına kadar uzattı. Baltık bölgesinin en yoğun havalimanı olan Riga’da 2010’dan bu yana hizmet veren Havaş, bu istasyonda birçok havayolu şirketine yer hizmeti sağlıyor.  

RİGA’DA YAKLAŞIK 1 MİLYON YOLCUYA HİZMET SUNULDU 

Havaş Genel Müdürü S. Mete Erna konuya ilişkin açıklamasında “Riga Havalimanı’nda 2010’da başladığımız operasyonlarımızı müşteri memnuniyetini odağa alarak genişlettik ve başarıyla sürdürdük. Letonya Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı ihale sonucunda şirketimize üçüncü kez yedi yıllık hizmet ruhsatı verilmesi de çalışmalarımızın gerek otoriteler gerekse havayolları ve yolcular tarafından takdir edildiğini gösteriyor. Havayolu müşterilerimizle iş birliklerimizde en üst standartta hizmet sunmaya ve faaliyetlerimizi yenilikçi çözümlerle sürekli geliştirmeye odaklanıyoruz. Türkiye’de elde ettiğimiz bilgi birikimimizi kullanarak uluslararası arenada büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz‘’ dedi. 

Havaş, Riga Havalimanı’nda Türk Hava Yolları, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Norwegian Airlines, Wizzair, British Airways, SkyUp, Smartlynx, Transavia, Aegean gibi birçok hava yoluna yolcu ve bagaj işlemleri, ramp, uçak temizlik, yük kontrolü ve haberleşme, de-icing, uçuş operasyonları, ulaşım, temsil ve gözetim hizmetleri de dahil olmak üzere eksiksiz yolcu ve operasyon hizmetleri sunuyor.  

Havaş 2023’te Riga Havalimanı’nda 660 binden fazla bagajı yöneterek, 8 binden fazla uçuşa ve yaklaşık 1 milyon yolcuya hizmet sundu.