Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyetin 101’inci yılında 101 bisikleti depremzede çocuklarla buluşturdular

İZMİR, (DHA)- İlaç firması

İZMİR, (DHA)- İlaç firması Humanis, Mustafa Kemal Atatürk’ün bisiklet sporunun daha çok kişiye ulaştırılması için kurdurduğu bisiklet takımından aldığı ilhamla bisiklet atölyesi çalışmalarını başlattı. Bu çalışmalar kapsamında bin 200’den fazla çalışanın desteğiyle 101 bisiklet yapıldı. Bisikletler, ‘Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan depremin yıl dönümünde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iş birliği yapılarak bölgede bulunan çocuk bakım kuruluşlarına ulaştırıldı.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılını ‘Rotamız Cumhuriyet’ isimli kısa filmiyle kutlayan ilaç firması Humanis, filmde konu edinilen hikayeyi ‘ölümsüzleştirmek’ adına bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek bisiklet atölyesini başlattı. Atatürk’ün bisiklet sporunu daha çok kişiye ulaştırmak için kurdurduğu bisiklet takımından aldığı ilhamla yapılan atölye etkinliklerinde bin 200’den fazla çalışanın desteğiyle 101 bisiklet yapıldı. Bisikletler, ‘Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan depremin yıl dönümünde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iş birliği yapılarak bölgedeki çocuk bakım kuruluşlarına ulaştırıldı. Bisikletlerin Adana ve Gaziantep’te gerçekleştirilen dağıtım törenlerine Aile ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdür Yardımcısı Tarık Kanalıcı, Adana Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Veysel Ege, Aile ve Sosyal Hizmetler Gaziantep İl Müdür Yardımcısı Lütfiye Taş, Gaziantep Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Mesut Polat, Humanis’in merkez ofis ve bölge çalışanları ile çocuklar katıldı.

‘PAYLAŞTIĞIMIZ HİKAYENİN SADECE FİLMDE KALMASINI İSTEMEDİK’

Projeyle ilgili bilgi veren Humanis CEO’su Yunus Sancak, “Cumhuriyetimizin bizlerin gelişimine katkısı ve değeri paha biçilemez. Bugün dünya çapında hizmet veren bir şirket olarak yüksek kalitede üretim yapabilmemizin sebebi de Cumhuriyet’in bize kazandırdıklarıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimize verdiğimiz bu önemi de ‘Rotamız Cumhuriyet’ adlı kısa filmimizle vurguladık. Paylaştığımız hikayenin sadece filmde kalmasını da istemedik ve bu doğrultuda bisiklet atölyesi etkinlikleri başlattık” dedi.

Sancak, şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimizin 101’inci yılında 101 bisikleti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iş birliği yaparak Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Malatya ve Osmaniye illerinde devlet koruması altında bulunan 7-12 yaş arasındaki çocuklarla buluşturduk. Böylelikle Cumhuriyetimizin özel kutlamalarına anlamlı bir iz bırakmış olduk. Firmamızın sosyal sorumluluk alanında çalışmaları hız kesmeden devam edecek.”