Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKUT Vakfı Hatay’da iki prefabrik okul açtı

AKUT Vakfı, Hatay-Antakya’ya bağlı Serinyol ve Maşuklu’da Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde iki prefabrik okul açtı.

AKUT Vakfı, Hatay-Antakya’ya bağlı

AKUT Vakfı, 6 Şubat depremlerinin tam bir yıl ardından Hatay-Antakya’ya bağlı Serinyol ve Maşuklu’da iki prefabrik okulun açılışını gerçekleştirdi.

Depremde okulları yıkılan Serinyol İlkokulu ve Ortaokulu ile Maşuklu İlkokulu’nun öğrencileri yeni okullarına kavuştular.

Açılış törenine Antakya Kaymakamı ve Hatay Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Ayazhan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen ve AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki katıldı.

670 öğrenci öğrenim görecek

Serinyol İlkokulu ve Serinyol Ortaokulu ile Maşuklu İlkokulu’nda toplam 670 öğrenci öğrenim görecek. Prefabrik okulların her birinde sekiz derslik bulunurken, derslikler yalıtımlı özellikte. 

Okullarda ayrıca; öğretmenler odası, müdür odası, engelli öğrencilerin de unutulmadığı tuvaletler bulunuyor. Okullar, iklim koşullarına uyumlu, yalıtım işlevi de bulunan çift çatı tasarımı sıcak yaz günlerinde gölge ve enerji tasarrufu imkânı da sunuyor.

AKUT VAKFI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nasuh Mahruki, çocukların güvenle derslerine çalışabilecekleri, kendilerini geliştirip yarınları için güzel hayaller kurabilecekleri, ülkelerine ve milletlerine faydalı bireyler olarak yetişebilecekleri bir ortam sunmak için çaba harcadıklarını dile getirdi.

“Tüm hizmetler geleceğimiz için”

Mahruki, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“AKUT VAKFI olarak 6 Şubat depremleri sonrası var gücümüzle bölge halkının yanında olduk. Zor zamanlarda dayanışmanın ve birlikte mücadele etmenin gücünü göstermeye gayret ettik. 

“Çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan tüm yatırımların, verilen tüm hizmetlerin geleceğimiz, ülkemiz ve hepimiz için kalıcı değerler oluşturacağının bilinciyle başladığımız Hatay’a iki okul projemizi tamamlayarak açılışlarını yapmaktan dolayı gururluyuz. 

“Zor zamanlardan geçerken öğrencilerimize ve öğretmenlerimize en verimli eğitim ortamını sunmayı hedefledik. Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize başarılı ve keyifli bir eğitim, öğretim dönemi diliyoruz.”